موفقیت با استفاده از گوگل ادوردز

خانه / اخبار / موفقیت با استفاده از گوگل ادوردز

داستان زندگی ری آلن و شرکتش American Meadow

American Meadow شرکتی فعال در زمینه فروش بذر و جوانه گل و گیاه های وحشی است. مشتریان این شرکت طیف وسیعی از مردم، از کشاورزان و باغداران تا افرادی که قصد زیبا کردن باغچه ی حیات خانه را دارند، هستند. این شرکت که در سال ۱۹۸۱ پایه گذاری شد، امروزه پرفروش ترین و معتبر ترین شرکت فروش بذر گیاهان وحشی در آمریکا است.  اما موفقیت این شرکت چگونه رقم خورد؟

ری آلن مدیر این شرکت در سال ۱۹۸۱ با ترک کردن شغل خود در امور تبلیغاتی، این شرکت را به همراه همسرش پایه در ورمونت آمریکا پایه گذاری کرد. در ابتدا مشتریان این شرکت افراد بسیار محدودی بودند که برای مشاهده نمونه محصولات باید به باغ این شرکت رفته و در آنجا محصول خود را انتخاب میکردند. اما با افزایش تعداد مشتریان، این شرکت وبسایت www.americanmeadows.com  را راه اندازی کرد و تصاویر محصولات خود را به صورت کاتالوگ در آن قرار داد.

تبدیل این شرکت از یک فروشگاه خرده فروشی فیزیکی، به یک فروشگاه بزرگ آنلاین مشکلاتی را در پی داشت. مهم ترین مشکل این بود که اگر شرکت مراجع و بازدید کننده حضوری نداشت، پس باید حداقل بازدید کننده آنلاین بیشتری میافت. این شرکت باید وبسایت خود را به قدری به شهرت میرساند که افراد با جستجو در مورد خرید بذر گیاهان در آمریکا، مستقیما به این وبسایت هدایت میشدند. و البته شانسی که این شرکت داشت این بود که ری آلن، مدیر شرکت خود دارای سابقه ی کار در شرکت های تبلیغاتی بود و به خوبی انواع تبلیغات را میشناخت.

ری آلن متوجه شد رمز موفقیت شرکت اون میتواند در استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل باشد. آلن با جستجو در میان شرکت هایی که تبلیغات گوگل را مدیریت میکنند، بهترین آن ها را یافت و با این شرکت وارد کار شد. ری آلن خود میگوید: ” با گوگل ادرودز من میتوانستم بهترین کلمات کلیدی را هدف قرار دهم و افرادی که این کلمات را سرچ میکردند به سوی وبسایت شرکت خودم هدایت کنم”. همچنین میگوید: “با استفاده از گوگل ادوردز میتوانستم حتی گونه های گیاهی را که برای فروش با قیمت مناسب در شرکت داشتیم به عنوان کلمات کلیدی معرفی کنم. افرادی که قصد خرید آن گیاه را داشتند با جستجو در گوگل، مستقیم به وبسایت ما هدایت میشدند و این یک تبلیغ بسیار ارزان با بازده بسیار بالا بود!”.

این شرکت در سال ۲۰۰۱ در اولین ماهی که تبلیغاتش در گوگل ادوردز آغاز شد، ۱۲۰% افزایش بازدید کننده وبسایت را تجربه کرد! امروزه وبسایت این شرکت با جستجوی کلمات مرتبط با خرید بذر گیاهان وحشی، در رتبه نخست قرار دارد و بیش از ۳۵ درصد بازدید کنندگان این وبسایت، یعنی ۸۰۰۰ بازدید کننده در روز همچنان از گوگل ادروردز به این وبسایت وارد میشوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *