افسانه‌های تبلیغ در گوگل

خانه / اخبار / افسانه‌های تبلیغ در گوگل

یا: حقایق تبلیغات گوگل را بدانید

در هر صنفی فروشنده‌های مختلف اقدام به صحبت‌هایی در مورد کالا یا خدمات خود میکنند، این صحبت‌ها به دلایل مختلف ممکن است صحت نداشته باشد، یا به‌روز نباشد. در ذیل لیستی از صحبت‌هایی که برخی آژانسهای تبلیغ در گوگل اعلام میکنند را مورد بررسی قرار میدهیم.

حقایقی در مورد تبلیغ در گوگل

هزینه هر کلیک ۰٫۰۵ دلار

این صحبت درست نیست! هزینه هر کلیک با توجه به میزان براورد گوگل و رقبای شما مشخص میشود.

  • در پاره ای موارد (حتی اگر شما هیچ رقیبی هم نداشته باشید) گوگل به صورت هوشمند کلمات کلیدی مرغوب را میشناسد و هزینه کلیک را مثلا ۰٫۵ دلار تعیین میکند.
  • در پاره ای موارد رقبای شما برای کلمه کلیدی مورد نظر شما آنقدر زیاد هستند که شما باید به ازای هر کلمه کلیدی حدود ۱ دلار یا بیشتر بپردازید تا در صفحه اول نشان داده شوید.Per Click $0.05۱Month Showing system

با مبلغ ناچیزی نامحدود ۱ ماه تبلیغ شما نشان داده میشود!

کسی نمیتواند با بودجه پایین ۱ ماه به صورت نامحدود تبلیغ شما را در گوگل نشان دهد. تمام شدن تبلیغات در گوگل به کلیک شدن روی تبلیغ شما و نرخ هر کلیک شما تعیین میشود نه مدت زمان.

اگر هزینه کلیک شما کم باشد، یا بودجه روزانه شما کم باشد تبلیغ شما همیشه نشان داده نمیشود و بازدهی خوبی نمیگیرید.

دلار قانونی / حساب قانونی

به شما گفته میشود حساب شما با دلار قانونی است و این کار در رنک شما تاثیر دارد. این حرف صحت ندارد.

گوگل یا پولی را در اکانت قبول نمیکند، یا اگر قبول کند هیچ فرقی روی رنک شما ندارد. لازم به ذکر است گوگل سختترین مراحل تایید را برای پولهای ورودی دارد و هرکارت و پولی را جهت پرداخت قبول نمیکند.Legal / illegalFake Credit Cards

کارت قانونی/غیر قانونی

در سراسر اینترنت به زبان انگلیسی بگردید هیچ کجا ننوشته شده است پرداخت با کارتی خاص رنک سایت شما را بالا میبرد. یا باعث بلک لیست شدن میشود!

همانطور که اشاره شد گوگل سختترین مراحل تایید و مراحل واریز پول را دارد و هر پولی را قبول نمیکند. و امکان شارژ با کارت غیر قانونی به هیچ وجه در آن میسر نیست.

عدم استفاده از دامنه ir.

بله درست است، به دلیل تحریم‌های ظالمانه علیه کشور عزیزمان ایران، استفاده از دامنه.ir در تبلیغات گوگل امکانپذیر نمیباشد.IR Domains

ادامه دارد.

به محض اینکه با افسانه یا موارد مشکوک دیگری روبرو شدیم جهت آگاه سازی در ادامه همین متن در باره آنها سخن خواهیم گفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *